VAS Kanarbik

   MTÜ Võhma aiandusselts Kanarbik
Eesti English Русский

   
VAS Kanarbiku üritused 2017. aastal
 
   

*  Teabepäev "Hostad" 19. 02
*  V Eesti aianduskonverents 25. 03
*  
Teabepäev "Rododendronid" 16. 04
*  VIII Lillepäev 13. 05
*  VIII Võhma Juurikas 09. 09


vaskanarbik@gmail.com

 
 

Võhma Juurika ootuses
 
Kalender kerib kiirelt päevi ja peagi on käes VIII Võhma Juurikas – taimegurmaanide armastatud kohtumispaik. Laat on tuntust kogunud mitmekesise taimevalikuga, mis on alati rõõmustanud haruldaste taimede otsijaid kui ka tavaaednikke. Kindlasti jääb midagi põnevat näppu igaühele.

9. septembril kell 10.00 algab laadamelu ning kestab kella 16ni. Päeva juhib Contra. Nagu tavaliselt, nii ka sel korral, tõstab selts püünele ühe köögivilja, mida tutvustatakse laada näituse, loengute ja degusteerimisega. Sel aastal paneme Võhma Vaba Aja Keskuse suurde saali ritta tomatid. Seltsi liikmed on kevadest saadik kasvatanud oma aias mitmesuguseid tomatisorte, mille toome laada ajaks lauale näitamiseks ning maitsmiseks. Lisaks sellele peab tomatitest lühiloenguid Eesti Taimekasvatuse Instituudi Jõgeva Sordiaretuse osakonna teadur Ingrid Bender, kes tutvustab kell 11.00 tomatikasvatuse põhitõdesid koduaias ning kell 12.00 tomatisorte ning –haigusi. Loengud kestavad 15 minutit.

Laadatraditsiooniks on saanud töötubade korraldamine. VIII Võhma Juurika laadal toimub ketramise ja kraasimise töötuba, kus iga huviline saab oma osavust proovile panna. Varem äraproovitud ja väga lõbusaks osutunud kartulikoorimisvõistlus on meil taas kavasse võetud ning võistluse võitjat on ootamas uhke auhind. Täpsed võistluse reeglid saab teada koha peal.

Võhma Vaba Aja Keskuses toimub veel kaks näitust: pildinäitus „Tulikalised koduaias“ ning
lõikelillenäitus. Fotonäitusega soovime juhtida tähelepanu erinevatele tulikate sugulastele, mis on äärmiselt dekoratiivsed taimed. Nagu juba tavaks on saanud, loositakse kuponge ostnud külastajate vahel välja tuntud ja vähemtuntud lilleistikuid.

Oluline on rõhutada, et laadale sissepääs ning kõik näitused ja töötoad on tasuta. Olete oodatud laadamelust osa saama ja lõbutsema koos kanarbikulistega! Teid ootavad taimemüüjad Eestist ja Lätist.

Laadale registreerimine toimub aadressil vaskanarbik@gmail.com (info@vaskanarbik.ee).VIII Võhma Juurikas

Müügikoha registreerimine: 

Müüjaid etteregistreerime 5. septembrini aadressil vaskanarbik@gmail.com
Müügiplatsi jooksev meeter 7  

   
 

 
    
   
Русский